Mi a közös a három dologban? Az, hogy segítenek megtapasztalni a kötöttségek felszabadító erejét.
A tudásátadás különböző formáiról van szó, és ide értem a művészi önkifejezést is, mely során a saját, világról alkotott képünket externalizáljuk.
A PechaKucha egy japán építész kezdeményezésére létrejött prezentációs forma. Egyszerű szabályok jellemzik. Az előadónak 20 dia áll rendelkezésére és 20 másodperc diánként (20x20). A diák automatikusan váltanak 20 másodperc után, visszalépésre nincs lehetőség. Az üzenetet, természetesen szinkronban kell előadni a képekkel.
Javaslom alkalmazását minden olyan vállalatnál, ahol kicsit fel kell rázni a prezentációs előadásokkal járó eseményeket, vagy sok előadást kell lebonyolítani rövid idő alatt.
A PechaKucha esték meghódították az egész világot, több mint 700 városban rendeznek eseményeket világszerte. Az első estéket szórakozóhelyeken tartották, de alkalmas hely lehet bárhol, ahol jól tudjuk magunkat érezni. Bárki előadhat, bármiről. Némelyikük hihetetlenül személyes, vagy vicces, mindegyik prezentáció más, és ettől az adott este színes és izgalmas lesz. Ha nem tudsz részt venni az estéken, tallózz a feltöltött prezentációk között.
A Dogme 95 egy Dániábó indult avantgard filmkészítési mozgalom. Lars von Trier és Thomas Vintenberg alkották meg a szabályokat, azzal a céllal, hogy ismét előtérbe helyezzék a történetet és színészi játékot.
A nem hivatalos Dogme95 oldal: www.dogme95.dk. (A hivatalos site 2008-ban megszűnt.)
A Haiku kötött ősi Japán versforma, talán a legismertebb a három közül.